درمان های زیبایی

امروزه دندانپزشکی زیبایی مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.دندانپزشکی زیبایی شامل سفید کردن دندان ها ،رفع فرمهای نامناسب دندان ها، بستن فاصله های بین دندان ها ورفع نامرتبی های دندان ها است.

ونیر کامپوزیت

این درمان جهت رفع فرم های نامناسب دندانی است.

تماس با دکتر رنجبرفرد

بلیچینگ

بلیچینگ درمانی است که با آن می توان رنگ دندان ها را روشن کرد.

بلیچینگ

به مرور زمان دندان ها دچار تغییر رنگ می شوند.بلیچینگ درمانی است که با آن می توان رنگ دندان ها را روشن کرد که به دو روش، در خانه ومطب انجام می شود.

  • جهت درمان بلیچینگ در مطب ابتدا جرم گیری و بروساژ دندان ها انجام می گیرد سپس برای حفاظت از لثه از مواد محافظ لثه که در کیت بلیچینگ موجود است استفاده می شود و در نهایت مواد بلیچینگ روی دندان ها قرار داده می شود. مدت زمان درمان بلیچینگ در مطب یک ساعت است.مدت ماندگاری این درمان به بهداشت و رژیم غذایی بیمار بستگی دارد.
  • جهت درمان بلیچینگ در خانه ابتدا در مطب جرم گیری و بروساژ دندان ها انجام می شود سپس از دندان های بیمار قالب گیری صورت می گیرد و بعد ازساخت تری در لابراتوار ،تری به همراه کیت بلیچینگ به بیمار تحویل داده می شود.قبل از شروع بلیچینگ در خانه باید از مسواک و نخ دندان استفاده کرد. غلظت مواد بلیچینگ در خانه نسبت به بلیچینگ در مطب کمتر است.
  • درمان بلیچینگ برای بیماران دارای سایش های شدید دندانی و دندان های حساس انجام نمی شود.

ونیرهای کامپوزیت

از این درمان جهت رفع فرم های نامناسب دندانی.بستن فاصله بین دندان ها، رفع تغییررنگ در دندان های تغییر رنگ یافته، رفع نامرتبی ها و بی منظمی های دندان ها می توان استفاده کرد. ابتدا جرم گیری و بروساژ انجام می شود سپس با توجه به موقعیت دندان ها سطح دندان ها آماده سازی صورت می گیرد سپس با استفاده از ماده کامپوزیت فرم و شکل و رنگ دلخواه دندان به دست می آید.
بعد از انجام ونیر کامپوزیت رعایت بهداشت دهان، جهت موفقیت درمان اهمیت زیادی دارد.

  • ونیر کامپوزیت در افرادی که دارای بیماری لثه ،دندان قروچه و پوسیدگی های بسیار وسیع و فراوان هستند انجام نمی شود همچنین اگر میزان نامنظمی و عقب و جلو بودن دندان ها یا کج بودن دندانها زیاد باشد دیگر با درمان ونیر کامپوزیت اصلاح نمی شود و نیاز به درمان تخصصی ارتودنسی است.